Loader

HEMEN BAŞLAMAK İÇİN!

0 533 651 40 70
HALI TEMİZLİĞİ

HALI TEMİZLİĞİ

Evimize gelen misafirlerin ilk dikkatini çeken, evimizin düzeni ve temizliğidir. Evin temizliğini en çok belli eden ise halılarımızdır. Halılarımızın temiz olması evimizin temiz olduğu izlenimi oluşturur. Ama buna rağmen temizliğine en az önem gösterilen de halılardır. Evet, belki zaman zaman elektrikli süpürge ile temizlemek yeterli olabilir fakat zamanla yüzeydeki kirler halının dokularına işlemektedir. Dolayısı ile evin en sık temizlenmesi gereken parçasıdır halılarımız fakat ev işleri içerisinde en çok zaman alan da halılarımızı temizlemektir.
Ankara temizlik şirketleri olarak size tavsiyemiz işi kolaylaştırmaya halılarımızı temiz tutmakla başlayabiliriz. Eve ayakkabılarınızla girmeyip oluşan lekeleri anında çıkarırsak eğer halılarımızın temizliği de daha zahmetsiz olacaktır. Halı temizliğinde dikkat edilmesi gereken bir diğer noktada halınızın ya da kiliminizin malzemesinin ne olduğunu bilmenizdir. Yün halılar için ayrı sentetik halılar içinse ayrı temizlik malzemeleri kullanılmalıdır. Hızır Temizlik olarak halılarınızı temizlerken tüm bunlara dikkat eder, Halı ve kilimlerinize zarar vermeyecek en kaliteli malzemeleri kullanırız.
halı temizliğinde size kolaylık sağlayacak bir diğer konu ise lekelerin üzerine kompres yapmanız olacaktır. Çünkü silerek temizlediğiniz zaman zamanla halınızın dokusu yıpranır ve halınız eskimiş bir görüntüye bürünür. Ayrıca halınızı sıcaktan koruyun halıyı sıcakla temas halinde bırakmak demek kirlerin daha çok derinlere işlemesi demektir. Bu da lekelerin daha inatçı bir hal alması demektir. Eğer halınız ıslanırsa derhal pencereleri açıp halınızın kurumasını sağlamalısınız. Aksi takdirde halınız küflenecektir. Halı küflenirse de temizliği zor olacak ve halınız yıpranmış olacaktır. Alacağınız bu basit önlemler ile halı ve kilimlerinizin ömrünü uzatmış olursunuz. Tüm bu dikkatlerinize rağmen halınız küflenirse peroksit karışımı kullanabilirsiniz. Fakat bu karışımı halının tüm yüzeyine uygulamadan önce küçük bir kısımda deneyip halınıza zarar verip vermediğini test etmeniz gerekmektedir.
Tatbikî de tüm bunların yanında yine en iyi ve en bilindik yöntem halılarınızı bir elektrik süpürgesi ile temizlemeniz olacaktır. Fakat bu konuda da dikkat etmeniz gereken noktalar vardır. Mesela halınızı hızlıca süpürüp geçmeniz kirlerin halınızın derinlerine inmesinden başka bir şey sağlamayacaktır. Halınızın gerçekten temizlenmesini istiyorsanız halının her bölgesinin üzerinden birkaç kez geçmeniz gerekmektedir. Halınızı temizlerken halı şampuanı dışında bir madde kullanıp halılarınıza zarar vermeyin.
Arada bir halılarınız da şımartılmayı hak eder. Halılarınızın gerçekten temizlenmesini istiyorsanız en az altı ayda bir profesyonel yardım alın. İşte tam da bu nokta da Ankara temiz şirketleri olarak biz tüm profesyonelliğimiz ile hizmetinizdeyiz.

No Comments

Give a Reply